Warszawska grupa medytacji chrześcijańskiej

ZAPROSZENIE NA FESTIWAL: DUCHOWOŚĆ – REKAPITULACJE

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji festiwalu „Duchowość – rekapitulacje”, zatytułowanej „Jezus spotyka Buddę”.

Festiwal odbędzie się w dniach 22-26 czerwca w Kielcach. W ramach wydarzenia zapraszamy do uczestnictwa w odosobnieniu medytacyjnym „Cisza miasta”. Odosobnienie medytacyjne odbędzie się w Kielcach od czwartku, 23 czerwca, od godz. 20.00, do soboty, 25 czerwca, godz. 14.00. Prowadzącymi będą roshi Stefan Bauberger i Bogdan Białek.

Medytacje odbywać się będą w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu, przy ul. Planty 7, natomiast noclegi i posiłki należy zapewnić sobie we własnym zakresie. Udział w odosobnieniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy i limitowana liczba osób. Zapisy do 30 maja na adres stowarzyszeniekarskiego@gmail.com . Prosimy o podanie swojego numeru telefonu.

Plan całego Festiwalu:

22 czerwca, środa

Godz 17.00 wykład dr. Alexandra Poraj-Żakieja, „Zen, Mindfulness, Medytacja Chrześcijańska – co łączy, co dzieli?”

Godz. 18.30 rozmowa dr. Alexandra Poraj-Żakieja i dr. Jacka Prusaka SJ „Jezus spotyka Buddę”. Prowadzenie: Bogdan Białek.

23 czerwca, czwartek

Godz. 18.00 rozmowa roshiego Stefana Baubergera SJ, dr. Jacka Prusaka SJ, dr Jarosława Duraja SJ „Jezuita spotyka buddyzm”. Prowadzenie: Bogdan Białek.

23 czerwca, godz. 20.00 – 25 czerwca, godz. 14.00, odosobnienie medytacyjne „Cisza miasta”.

26 czerwca, niedziela

9.30 Medytacja dla Pokoju. Skwer przy pomniku „Menora” (ul. IX Wieków Kielc). Słowo wstępne: roshi Stefan Bauberger SJ.

11.30 Wernisaż wystawy zdjęć Andrzej Ziółkowskiego pt. „The Women and The Sacrum” („Kobieta i Sacrum”) i koncert Kinior & Makaruk.w Muzeum Dialogu Kultur (ul. Rynek 3)

Zaproszeni goście:

Stefan Bauberger – jezuita i mistrz zen, profesor filozofii, prowadzi swój ośrodek medytacyjny w Nordwald w Niemczech www.nordwaldzendo.de/index.php

Alexander Poraj- Żakiej – teolog i mistrz zen, następca Willgisa Jaegera, prowadzi ośrodek medytacyjny w Benediktushof www.benediktushof-holzkirchen.de/

Jacek Prusak – jezuita i psychoterapeuta, praktykuje medytację od wielu lat, pracuje w Akademii Ignacjanum i w Centrum Dobrej Terapii http://www.centrumdobrejterapii.pl/nasi…/jacek-prusak/

dr Jarosław Duraj SJ – jezuita, buddolog, uczeń mistrza Zen Kakichi Kadowaki SJ, wicedyrektor Macau Ricci Institute, wykłada na Uniwersytecie Św. Józefa w Macau (Chiny).

Andrzej Ziółkowski- fotografik, były członek Rady Przewodniej Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej – WCCM

Katarzyna Rudkowska – jedna z pierwszych w Polsce kobiet ordynowana na księdza w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, posługująca w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Radomiu i Kielcach.

Małgorzata Kordowicz – pierwsza polska rabinka, posługująca w synagodze postępowej Ec-Chaim w Warszawie

Bogdan Białek – prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, założyciel i b. redaktor naczelny pism „Charaktery”, i „Medytacja”, prowadził Odrodek Medytacji i Dialogu „Melete”